تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : چهار شنبه 14 اردیبهشت 1395

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 1926
بازديد ديروز 3125
هفته گذشته 15435
كاربران آنلاين 70
كل بازديد 9869
 
 

10:39:38 PM - جمعه 5 مهر 1392

 
  مركز آموزش علمي كاربردي كانون سردفتران و دفترياران

 

 به نقل از درگاه اينترنتی مرکز آموزش علمي كاربردي كانون سردفتران و دفترياران

معرفی مرکز :
 

مركز آموزش علمي كاربردي كانون سردفتران و دفترياران در فضايي به مساحت بيش از4500 متر مربع عرصه و 6000 متر مربع بناي آموزشي واقع شده است. مركز متشكل از ساختماني اصلي در سه طبقه مي باشد. اتاق اساتيد، كارگاه رايانه، كلاس هاي درسي و سالن سرپوشيده ورزشي به مساحت1567 مترمربع در ساختمان مركزي قرار دارند. در طبقه همكف، ورودي، بوفه ، دفتر حراست ، کارگاه رایانه و نمازخانه واقع شده و در طبقه سوم سالن اجتماعات  و روابط عمومی قرار دارد. حوزه ریاست ،اداره آموزش ، معاونت اداری، معاونت آموزشی ،امور مالی ، انفورماتیک ، ثبت نام ، فارغ التحصیلان و کتابخانه در صحن حياط ساخته شده است. همچنين استخر، آبنما و فضاي سبز به زيباي صحن حياط مركز افزوده است
 

تاریخچه تاسیس مرکز :
 

امروزه اكثر شاخه هاي مختلف حقوق و قضاء، با اتكا به نظريه ها و تحقيقات انجام شده، بصورت رشتههاي علمي تخصصي درآمده و تسلط بر آنها مستلزم طي دورههاي آموزشي خاص و كسب مهارتهاي كاربردي ويژه خود را دارد. شاخه ثبت نيز از اين قاعده مستثني نيست. قانون ثبت عمومي، مصوب سال 1310 نيز به اين موضوع توجه داشته و اشخاص مطلع ثبتي با پايه قضائي را با عنوان محقق ثبت در مواد 3،4و5 مد نظر داشته است. لكن اين قانون مورد بيتوجهي و بيمهري قرار گرفته است از همين جهت، فقدان دانش كافي و عدم اشراف بر قوانين و مقررات در علوم ثبتي، موجب بروز ابهامات و مشكلاتي ميگرديد و بسياري از پروندههاي قضائي در مراكز تصميمگيرنده با اخلال مواجه ميشد.
از همين رو مركز آموزش عالي علمي كاربردي كانون سردفتران ودفترياران درسال1381 با مساعدت كانون سردفتران و دفترياران، تحت نظارت دانشگاه جامع علمي كاربردي تأسيس گرديد ودر ابتدا با پذيرش 214 دانشجو در مقطع كارداني رشته حقوق قضايي گرايش علوم ثبتي آغاز به كار كرد.
مركز آموزش علمي كاربردي كانون سردفتران و دفترياران در سال 1384 با كسب مجوز رسمي از دانشگاه جامع علمي و كاربردي توانست علاوه بر رشته حقوق قضايي گرايش علوم ثبتي در رشته هاي نرمافزار رايانه، حسابداري و زبان انگليسي نيز در مقطع كارداني دوره هاي آموزشي علمي كاربردي پودماني و ترمی را تأسيس نمايد و در نيمسال نخست سال تحصيلي 84-85 از داوطلبان در رشته هاي فوق پذيرش گردد.
و در حال حاضر در رشته های کاردانی ترمیحقوق قضایی گرایش علوم ثبتی ، نرم افزار کامپیوتر، خدمات قضایی ،  کارشناسی ناپیوسته حقوق قضایی گرایش علوم ثبتی ، حسابداری و کاردانی پودمانی حقوق قضایی گرایش علوم ثبتی ، حسابداری دولتی ، مترجمی اسناد و مدارک ، نرم افزار کامپیوتر ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، خدمات مشاوره ملکی ، خدمات مشاوره حقوقی صنوف و آموزش زبان انگلیسی دانشجو می پذیرد.
 

هدف از ایجاد رشته حقوق قضایی گرایش علوم ثبتی چیست ؟
 

نقش حقوق ثبتي را مي توان علاج واقعه قبل از وقوع دانست. اگر روابط حقوقي، با علم به قوانين مربوطه بطور شفاف و صريح دردفاتر اسناد رسمي ثبت گردد، بروز اختلافات به حداقل رسيده و در مواقع وجود تنازع تصميمگيري سادهتر خواهد بودبا توجه به حجم انبوه قوانين و مقررات ثبتي و خصيصه آن كه ايجاب مي كند مجري ثبت از ساير قوانين مانند قوانين زين شهري، قوانين شهرداريها، قانون موقوفات و آگاه باشد، لازم و ضروري است مجري ثبت اين دانش و مهارت را طي يكدوره آموزشي و كاربردي كسب نمايد دانش آموختگان اين مركز توانايي خواهند داشت در مراكز زير بطور مؤثري به فعاليت بپردازند:
• سازمان ثبت اسناد و املاک ، مجري مقررات حقوق ثبت به عنوان کارشناس
• دفاتر اسناد رسمي(سردفتري و دفترياري
• استخدام در قوه قضائيه به عنوان قاضی
• كارشناس رسمي قوه قضائيه و دادگستري
• کارشناسی حقوق در اموربانكي؛ در تنظيم عقود و معاملات و تشخيص حدود و مشخصات اجرائي
• سازمانها و نهادهايي كه در عمليات اجرايي آنها با حقوق و ثبت مرتبط است
• شركت ها و مؤسسات تجاري
• وكالت دادگستري 
 
خبرهای تکمیلی را می توانید از لینک زیر مشاهده فرمایید.

http://cenp-uast.ac.ir/index.html

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : چهار شنبه 14 اردیبهشت 1395

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

 
 

خدمات الکترونيک

 
 

پرداخت بر خط عوارض خودرو

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2009-1388 (Development 2016-1395) Esfnotary.Com. All Rights Reserved.