تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : جمعه 5 بهمن 1398

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 1442
بازديد ديروز 1174
هفته گذشته 9250
كاربران آنلاين 1466
كل بازديد 231473
 
 

1:55:07 PM - جمعه 24 فروردين 1398

 
 افزایش ۱۷ درصدی ثبت اسناد تنظیمی در سال۹۷

 

 رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از افزایش ۱۷ درصدی ثبت اسناد تنظیمی سال گذشته نسبت به سال۹۶ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، احمد تویسرکانی در دیدار با اعضای مجمع عمومی شورای عالی کانون‌ها و جوامع سردفتری با تبریک اعیاد شعبانیه بر لزوم برگزاری جلسات مستمر با اعضای این مجمع برای پیشبرد بهتر امور تاکید کرد.

وی با بیان اینکه امروز همه در جامعه به اهمیت ثبت اسناد و جایگاه سردفتری آشنا هستند گفت: این مهم نشان از اعتماد حاکمیت به مجموعه‌ای از سردفتری است.

 تویسرکانی با ذکر اینکه نظام ثبتی باید به عنوان رکن اساسی شفافیت در کشور پذیرفته شود ادامه داد: شفاف‌سازی در توسعه کشور مهم و اثرگذار خواهد بود و دفاتر اسناد رسمی نقش مهم و اثرگذاری دارند.

 وی نگاه راهبردی در مجموعه سردفتری را به عنوان یکی از دغدغه ها دانست و ابراز امیدواری کرد: این نگاه به نظام ثبتی و معیشتی در کشور و در نهایت به مشکلات اقتصادی سردفتران کمک خواهد کرد.

 رئیس سازمان ثبت به برطرف شدن برخی شائبه ها در مورد نظام ثبتی کشور اشاره کرد و آن را مرهون شفافیت و ارتقا سردفتری دانست.

تویسرکانی با بیان اینکه نظام اداری کشور نسبت به نظام ثبتی شناخت پیدا کرده است گفت: علیرغم اینکه برخی امور در سال گذشته از جمله ثبت اثر انگشت سردفتران زحماتی را برای آنان ایجاد کرد اما در نهایت این امر به افزایش اعتماد عمومی در صدور اسناد در کشور کمک کرده است.

 وی در ادامه به استانهایی که بالاترین نرخ تنظیم سند را در سال گذشته داشته‌اند اشاره کرد و افزود: استان اردبیل با ۲۷ درصد، قم با ۲۵ درصد و کرمانشاه با ۲۴ درصد بالاترین نرخ را داشته اند، این استان‌ها در کنار سه استان آذربایجان غربی کردستان و البرز بیشترین نرخ تنظیم سند را سال ۹۷ داشته‌اند.

 تویسرکانی با اشاره به اینکه سازمان ثبت با جدیت به دنبال افزایش حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی در سال جدید است افزود: مهمتر از این نکته توسعه تعداد اسناد تنظیمی است و باید در این زمینه راه‌کارهایی با بهره بردن از نظر سردفتران اندیشیده شود و توسعه جایگاه سردفتری بسیار مهم است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نظام سردفتری را با اهمیت توصیف کرد و ادامه داد: در این رابطه نیازمند مشارکت بیشتر سردفتران هستیم.

دشتی اردکانی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران هم در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر از تلاشهای رییس سازمان ثبت در دهه اخیر برای ارتقاء شان و منزلت سردفتری در کشور، به ارایه گزارشی از عملکرد این مجمع در سال گذشته پرداخت.

در پایان این جلسه تعدادی از نمایندگان مجمع به بیان دغدغه ها و مسائل روز حوزه دفاتر اسناد رسمی پرداختند.

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : جمعه 5 بهمن 1398

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

رونق تولید

 
 

خدمات الکترونيک

 
   

پرداخت بر خط عوارض خودرو

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2009-1388 (Development 2016-1395) Esfnotary.Com. All Rights Reserved.